Logo Baldivian rgb

O ŚNIE

Najczęściej zadawane pytania

Baldivian® Noc
Baldivian® Noc to lek roślinny stosowany w łagodzeniu zaburzeń snu, zawiera wysoką dawkę suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego. Ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu.
Czy po przyjęciu leku Baldivian® Noc występuje uczucie zmęczenia następnego dnia?
Przyjmując lek Baldivian® Noc nie powinnaś/-eś odczuwać senności następnego dnia.
Jakie są znane interakcje?
Powiedz lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Stosowanie jednocześnie z syntetycznymi lekami uspokajającymi wymaga diagnostyki i nadzoru medycznego.
Czy lek ziołowy Baldivian® Noc ma działania niepożądane?
Jak każdy lek, Baldivian® Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. Po przyjęciu leku Baldivian® Noc mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego (na przykład nudności, skurcze żołądka).
Czy kozłek lekarski (waleriana) działa natychmiast?
W celu osiągnięcia optymalnego efektu terapeutycznego zalecane jest nieprzerwane stosowanie produktu przez 2–4 tygodnie. Jeśli po 14 dniach stosowania nie nastąpiła poprawa lub czujesz się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Jaką dawkę powinienem przyjmować?
Jeśli nie zostało zalecone inaczej, osoby dorosłe, starsze i młodzież od 12. roku życia w celu złagodzenia zaburzeń snu powinny przyjmować 1 tabletkę powlekaną pół godziny do jednej godziny przed położeniem się, a w razie potrzeby jeszcze jedną taką dawkę we wcześniejszych godzinach wieczornych.

Należy uważnie przeczytać ulotkę. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie, należy skonsultować się z lekarzem.
Czy Baldivian® Noc to produkt bezglutenowy?
Tak, Baldivian® Noc to produkt bezglutenowy.
Czy to prawda, że sen przed północą jest najzdrowszy?
Niekoniecznie. Sen w pierwszej połowie nocy jest najlepszy! Procesy zachodzące w naszym organizmie są pod kontrolą licznych hormonów, które regulują też nasz rytm dnia i nocy, a przez to także nasz sen. Kortyzol, znany także jako hormon stresu, jest wydzielany w różnych ilościach w ciągu dnia i nocy. Jego poziom jest najniższy wieczorem i w pierwszych godzinach nocy, podnosi się około godziny 2-4 nad ranem i osiąga maksimum krótko po przebudzeniu.1
Czy drzemka po obiedzie to dobry pomysł?
Jeśli nie masz problemów ze snem, możesz się zdrzemnąć po obiedzie, jednakże osoby cierpiące na zaburzenia snu czy bezsenność powinny się od tego powstrzymywać. Krótka drzemka w ciągu dnia może prowadzić do skrócenia czasu snu i tym samym zmniejszenia potrzeby snu w nocy.

Ponieważ zmniejsza się presja na sen, w nocy jest on lżejszy i krótszy.
Ile przeciętnie snu potrzebujemy?
Zdrowa osoba potrzebuje około 7 godzin snu, ale jest to kwestia indywidualna1. Wymagana ilość snu zmienia się w czasie życia: noworodki śpią około 20 godzin na dobę. Dorośli śpią od 6 do 9 godzin. Osoby starsze często śpią krócej.
1 Debono et al. Modified-Release Hydrocortisone to Provide Circadian Cortisol Profiles. The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism 2009; 94(5):1548-1554
Strona przeznaczona dla użytkowników z Polski.
cross