Logo Baldivian rgb

O ŚNIE

baldivian naglowek strony 0baldivian naglowek strony 0.png.rendition.1280.1280

Baldivian Waleriana

Udowodnione działanie kozłka lekarskiego (waleriany)

Kozłek lekarski to roślina o długiej łodydze, długich liściach i różowo-białych kwiatach. Z medycznego punktu widzenia interesujące są nie kwiaty, a korzenie waleriany.

Kozłek lekarski ma długą tradycję stosowania. Kozłek lekarski był stosowany w celach leczniczych już przez starożytnych Greków i Rzymian. W 1800 roku wybitny lekarz Christoph W. Hufeland odkrył uspokajające działanie wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Działanie kozłka lekarskiego (waleriany) zostało udowodnione naukowo.

Badania kliniczne potwierdzają wpływ wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego (waleriany) w zaburzeniach snu. Nie wymusza on snu, a jedynie go wspomaga. Czas zasypiania zostaje skrócony, a jakość snu się poprawia.1

Zachowany zostaje naturalny rytm snu. Wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (waleriany) stosowany w wysokich dawkach ułatwia zasypianie. Nie wpływa on jednakże na naturalny rytm snu. Nie należy więc obawiać się zmęczenia następnego dnia.

Kozłek lekarski (waleriana) należy stosować regularnie.
Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się przyjmowanie kozłka lekarskiego codziennie przez dłuższy okres, min. 2- 4 tygodnie. Dzięki temu preparat ziołowy będzie mógł w pełni rozwinąć swoje działanie wspomagające sen.

1 European Union herbal monograph on Valeriana officinalis L., radix EMA / HMPC / 150848/2015, 2 lutego 2016.

Strona przeznaczona dla użytkowników z Polski.
cross